| ktlina a întrebat:

Cate calorii trebuie sa consum zilnic ca sa slabesc? In 2 saptamani cat pot slabi daca fac in fiecare zi exercitii fizice(1h/zi) si mananc mai putin?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

Depinde ed organism, cel mai bine mergi la un medic pentru regim.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Lasă dietele, că nu ţine cu dietele!
Învaţă să mănânci, o alimentaţie săracă în calorii, multe legume şi fructe proaspete, nu prăjeli, carne fiartă, înnăbuşită doar, lactate slabe în grăsimi, evită orice fel de grăsimi, mai slăbuţ cu dulcele, înlocuieşte cu miere eventual şi MULTĂ MIŞCARE, ai numai de câştigat cu mişcarea, crede-mă!
Te pup!

| vladelvis a răspuns:

Dietele nu prea functioneaza, trebuie sa ai o alimentatie corecta, si calorii mai putine, si sport mult, in 2 saptamani poti slabi 2-3 kg..cred!

| Maruuuca a răspuns:

Daca esti copil cam 1200 calorii ca sa slabesti si ca adult vreo 1500 calorii. Fa exercitii cat poti. Ajuta!

| Motilyk_Otilik_1991 a răspuns:

Eu iti recomand sa nu ti nimic! Sportul este foarte bun, iar daca mananci o felie de paine pe zi 150-200grame piept pui sau curcan, legume fructe si mancaruri slabe, si un pic de dulce de casa iti garantez ca slabesti 3 kg sau mai mult lejer in 2 saptamani