| ριтιкαα a întrebat:

Cate feluri de cancer exista?

Si care sunt primele semne, la toate felurile?

Fundaa.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| kmarianak a răspuns:

Daca esti cu griji in aceasta problema, cel mai bine ar fi sa mergi la medic. In prima faza, nu exista semne clare la cancer. Exista insa stari febrile, pierdere in greutate, anemie... dar aceste simptome sunt clasice, specifice multor boli. Depinde ce organ este afectat, ce dimensiune are formatiunea tumorala. Un consult medic e cel mai indicat. Nu e de joaca!

6 răspunsuri:
| Parkmin a răspuns:

Pai poti face cancer la orice...insa poate fii de doua feluri belign sau malign ...Primele semne, depind la ce ai

| Pricked a răspuns:

Cancer la piele
Cancer la ficat [2]
Cancer pulmonar
Cancer la sân
Cancer la prostată
Cancer la testicule
Cancer la colon
Cancer de colecist [3]
Cancer la stomac
Cancerul esofagian
Cancer la rinichi
Cancer la tiroidă
Cancer cervical
Cancer osos
Cancer de col uterin
Leucemie
Sarcomul

http://ro.wikipedia.org/wiki/Cancer

| BeyondTheDarkSun a răspuns:

Nu stiu sigur, dar primul simptom este punerea de intrebari despre cancer.

| ριтιкαα explică (pentru BeyondTheDarkSun):

Intreb doar de curioazitate si ca masura de precautie nu ca as avea probleme de sanatate si daca as avea precum cancerul nu as intreba pe TPU m-as duce la doctor.

| Conner a răspuns:

Pulmonar atat stiu eu tongue

| charna a răspuns:

Cancer
anemia