| Derkes a întrebat:

Cate kg slabesc daca ma las de dulciuri,sucuri acidulate, fainoase si beau cate 2-3 litri de apa pe zi timp de o luna?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Destul de putin. Ideea e ca se pune inapoi dupa ce termini, trebuie sa fie un stil de viata, nu o dieta. Din pacate oamenii mai grasuti sunt facuti sa fie asa, poti sa iti schimbi si stilul de viata dar depinde doar de tine.

| Sn4k3 a răspuns:

Depinde cat o sa fii in deficit caloric. Daca esti in deficit cu 1000 cal/zi scazi 1kg/sapt, cat ar fi maximul recomandat. Deci 4kg ar trebui sa scazi sanatos, poate chiar mai mult la inceput daca esti mai supraponderal si ai de unde le da jos. In principal ce ai nevoie: fara carbohidrati simpli, fara grasimi nesanatoase si fa sport pentru rezultate mai bune.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deloc. Daca nu faci nici un efort.
Trebuie sa elimi in principal, mesele dupa ora 17.
Sarea din alimentatie, in rest poti sa mananci orice vrei, dar cu moderatie, si nu in fiecare zi acelasi lucru.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pastele, si carbohidratii, te ingrasa doar daca mananci ca porcu, si nu faci miscare, gen sa mananci noaptea la 8, apoi sa te pui in pat.

| marinaru777 a răspuns:

Treaba cu slabitul este individuala, oamenii nu sunt identici organismul nu e la fel pentru toti, sunt foarte multe de spus conteaza odihna, alimentatia sanatoasa, iar mancatul pe fuga iar nu este indicat

| AndreiZH a răspuns:

Te-ai putea da pe ceva salata sau verdeturi timp de 1 luna ca daca nu mananci 1 luna poti face peritonita sau alte chesti

| Valentina767 a răspuns:

Si eu am ales aceasta dieta si cel putin depinde si de organism eu am slabit 2 - 3 kg. pe saptamana acum depinde si ce fel de fructe si legume mananci