| Dragutzica2002 a întrebat:

Cate kilograme ar trebui sa ai daca ai 1, 50 m inaltime? (Scz categoria)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU ai precizat ce vârstă ai şi câte kg ai acum...

Din întrebările tale anterioare am observat că ai 11 anişori.

La vârsta şi înălţimea ta, greutatea IDEALĂ ar trebui să fie de 48 kg - vezi linkul :
http://www.dietetik.ro/......calculator

Toate cele bune.

| neutrino a răspuns:

Greutatea obtima a unei persoane mai depinde si de sex si varsta. Daca ai 50 de ani si 55 kg, poti fi multumita...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

40 kg.

| gingergirl1 a răspuns:

| Arkhasas a răspuns:

La 1,50 m probabil n-ai mai mult de 12 ani deci eşti în creştere.
Când eşti în creştere nu contează câte kg ai, nu ar trebui să te preocupe asta, că sigur o dai în obsesii şi o să te înfometezi şi o să-ţi distrugi organismul.

| Diiaanna a răspuns:

Exact cate ai acum, esti perfect/a!winking

| MoZila15 a răspuns:

| Beatriceeeeeeeeeeeeeeeeeeeee a răspuns:

Maxim 50 kg! funda?

| sdfdgsfdgsdfgf a răspuns:

La inaltimea ta cam 40 de tone