| anonim_4396 a întrebat:

Cate luni am la 22 de saptamani?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
18 răspunsuri:
| mioara a răspuns:

Sase luni jumate

lolita
| lolita a răspuns:

Daca o luam asa babeste sa numaram saptamanile ai 5 luni fix. cam din 1 decembrie.

| ioanaa a răspuns:

Buna,

Logic ar fi sa ai 5luni si 2saptamani.
Pupici.

| dyanna a răspuns:

Ce-ar fi sa treci putin pe la ora de matematica? nu de alta, dar sa poti da si tu copilului o educatie mai de Doamne-ajuta. ma intreb cati ani ai...

| jani a răspuns:

Ai aproape 5 luni jumatate.......sau nu tii cat inseamna o luna de sarcina.....ca nu ineleg rostul intrebarii tale

| me_6767 a răspuns:

Cam 5 luni si 2 sapt.calculeaza si u.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
5 luni și 2 săptămâni.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Uita-te pe cer si numara. Dupa 22 de saptamini, sigur vei vedea tot o luna laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si eu sunt insarcinata in 22 de saptamana... fetele astea care zic ca is 5 luni jum sunt p... oricum ar lua-o dupa colt sau nu o luna nu are fix 4 saptamana "inteligentelor"... deci sarcina noastra e undeva la 5 luni... cat despre sarcina eu stiu ca are 42 de saptamana...asa ca am trecut de jum...si cele care nu au nici cele mai elementare cunostinte " ciocul mic si joc de glezne"happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

5 luni?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

5 luni la 22 saptamani!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cate luni am la 19 saptamani

| karla19 a răspuns:

5 luni

| mirey_7895 a răspuns:

Chiar ca vb ca sa va aflati in treaba mai informati_va voi inainte sa trimiteti fata la scoala

| danielavultur a răspuns:

Vad ca de glume e toata lumea buna... dar nimeni nu stie ca o sarcina normala are 40 de saptamani asta inseamna 10 luni? nu dragutzelor si mai sunteti si femei... primul semestru de sarcina se calculeaza la 5 saptamana pentru o luna urmand ca dupa semestrul doi sa se numere normal incearca sa mai cauti intreband un public matur nu dinasta pus pe glume dar fara nici un fel de cunostinte in materie

| adinamelnic a răspuns:

3/4 luni