| anonim_4396 a întrebat:

Cate zile pe saptamana facem sport din categoria pilates-fitness?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| sorinake a răspuns:

Salutare,
Treaba sta in felul urmator.
Pornim de la ideea ca 2 zile pe saptamana trebuie sa fie dedicate odihnei (refacerea organismului, a marilor functiuni si a sistemului muscular).
In rest, poti face 2 zile pe saptamana de pilates si restul zilelor fitness.
60 de minute pe zi.

*informatii luate de pe pagina "Personal Trainer Iulia Barladeanu" https://www.facebook.com/Iulia-Barladeanu-1724362614455656/

Spor la treaba;)!

2 răspunsuri:
| FoxyM a răspuns:

Salutare! Relaxarea trebuie introdusa in viata fiecaruia! Incearca sa nu efectuezi mai mult de 2 zile pe saptamana! In rest, poti efectua orice tip de efort fizic! Meriti"a doua sansa"

| CautFilmHorror a răspuns:

De unde vrei sa stiu cate zile faceti voi sport