| ArexuDeea a întrebat:

Cate zile poti sta neoperat atunci cand faci apendicita?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

In 3 zile maxim de la debutul simptomelor faci peritonita si cam in inca 3-4 zile septicemia ajunge intr-un stadiu in care nu mai poti fi salvat.

| 23partyboy a răspuns:

Apendicita este o urgenta medicala ce necesita tratament chirurgical imediat, deseori netratata la timp, simpla afectiune poate deveni fatala prin complicatiile ei

| soul2soull a răspuns:

Cat mai putin posibil altfel apar complicatii grave

| MetalHead04 a răspuns:

Maxim 3 zile ..maxim! Dar mai bine nu sta sa nu se agraveze :p

| 23partyboy a răspuns (pentru MetalHead04):

Nu fac aatac la persoana, dar tu fetito desteapta, daca omul asta te asculta si sta 3 zile, i se perforeaza apendicele, i se inflameaza peritoneul, face septicemie si moare, il ai tu pe constiinta? iti asumi tu asta...limba nu trebuie sa vorbeasca fara cap, asa ca mai reflecta

| MetalHead04 a răspuns (pentru 23partyboy):

Am zis "Dar mai bine nu sta sa nu se agraveze :p" intelegi ..si ea a intrebat cat sa stea maxim pentru ca am avut o colega care a stat 1 saptamana si nu a patit nimic straight face

| lumy4u a răspuns:

Nu sta nici o zi, pentru ca apendicele se poate sparge si poti face peritonita care poate fi fatala

| Quanah a răspuns:

Nu foarte mult. Doua zile maxim happy. Dupa aceea, infectia ajunge in corp si se complica situatia.

| Mirela77 a răspuns:

Viu sau mort!