| Orzan_Simona_1997 a întrebat:

La cate zile dupa operatia de apendicita o poti uda?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Raniia a răspuns:

Dus poti sa faci in prima zi dupa operatie, pansamentul se schimba zilnic, si baie generala la 7 zile.

| AlbaAura a răspuns:

Daca cicatricea se prezinta bine si nu sunt complicatii poti sa faci baie generala chiar dupa 6, 7 zile.Indicat este sa faci dus.Insanatosire grabnica.