| ASKENNN a întrebat:

Buna,
De 1 saptamana am dureri de cap si de ochi, durerea incepe de la partea stanga ce cefei si se termina la ochiul stang, practic ma doare toata partea stanga a capului. Durerile incep de obicei dimineata cand ma trezesc ( ma trezeste o durere cumplita ).Pe timpul zilei nu ma doare aproape niciodata, durerile incep doar atunci cand ma pun in pat sau cand ma trezesc. Am luat tot felul de medicamente si antibiotice, am fost la oftarmolog, oftarmolog-ul mi-a prescris niste ochelari pentru citit / calculator, dar nu a spus ca sigur de la aceasta este durerea de cap. Va rog frumos ajutati-ma deoarece este o durere foarte mare pe care abia o suport. Ce ar putea fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| DinPlante a răspuns:

Migrenele se manifesta prin dureri foarte puternice, ceva aseasemantor cu ce ai descris. In unele cazuri de migrena, in timpul durerii persoana respectiva nu suporta lumina, zgomotele sau mirosurile. In concluzie, ar putea fi migrene.