| bubuletzu1414 a întrebat:

Cateodata mi se intampla sa nu primesc suficient aer, simt nevoia sa casc si sa oftez intr-una.incerc sa inspir adanc, simt ca nu imi ajunge oxigen suficient in plamani. ce imi poate cauza aceasta stare? Nu consum bauturi alcoolice, nu consum dulciuri, nu fumes. Dimineata cand ma scol nu am nici un fel de problema cand imi aduc aminte de simptomele astea cum incep sa oftez si sa casc!
Daca casc si iau suficient aer 3-4 minute iasa imi vine sa fac...
Prezint si o stare de ameteala permanenta desi imi tin echilibru nu cad din picioare, vad exact cum vad dupa ce as fi baut alcool! dar in permanenta de vreo 8 luni de cand au inceput sa prezint si starile de cascat si oftat!
Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Dureri de gat, cap sau piept? Relatii sexuale cu diverse partenere cu risc? (fara prezervativ). Posibile cauze anemie, insuficienta respiratorie, alergie, factori climatici, ultima posibila boala de transmitere sexuala.

| Crucified a răspuns:

Nu ştiu exact, dar ieşi şi tu prin parc la aer liber, stai cu spatele drept...

| oHarryo a răspuns:

Ce pot sa zic e ca treaba e serioasa si trebuie sa te prezinti la un medic, starea de ameteala si problemele de vedere sunt cauzate din lipsa oxigenarii necesare a creierului, clar problema nu e una minora asa ca medicul e cea mai buna optiune si solutie a ta, sper sa te faci bine. Multa sanatate!

| VictorashM a răspuns:

Problema e in glanda teroida, care probabil e marita, sau din cauza insuficientei de iod in organism, eu i-au Iodomarin o data in zi si imi trece...succes