| Andrusk2 a întrebat:

Cateodata mi se intampla sa nu primesc suficient aer, simt nevoia sa casc si sa oftez intr-una.incerc sa inspir adanc, simt ca nu imi ajunge oxigen suficient in plamani. si daca casc. nu casc pana la capat.ce imi poate cauza aceasta stare? ce poate fi si cum pot sa evit aceasta senzatie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Cred ca stai cam mult in pat.

| NGheorghe a răspuns (pentru darrio2007):

Ai putea sa te si explici?

| Violleta2022 a răspuns:

Asemenea probleme apar in general la oamenii cu probleme de sanatate, in obezitate, in insuficienta respiratorie, in boli de plamani, in infectii ale plamanilor sau in boli tiroidiene ori de inima.
Sa luam primul element si cel mai usor: esti cumva mai grasuta sa esti obeza? Pentru asta, daca esti peste greutatea normala, trebuie sa te apuci de o dieta si de facut sport serios, ca sa-ti imbunatatesti oxigenarea creierului si a plamanilor.
Pentru celelalte probleme medicale, necesitand investigatii la medic.

| NGheorghe a răspuns:

Pentru DonnaAlba toată lumea e bolnava... dacă mai casti o data te va pune in perfuzii.
Dacă nu ai oxigen atunci deschide fereastra 2 minute ( ca sa fi sigur! un minut este suficient) si dacă fenomenul persista înseamnă ca nu știi ce este aceea lipsa de oxigen. Are alta explicație.
Din lipsa de oxigen, in general, lumea leșină.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu știu care-i treaba, dar și eu aș fi curios de un răspuns la treaba asta. Și pe mine mă sâcâie de mulți ani aceeași problemă din când în când, dar niciodată nu m-am gândit să aflu ce-o fi... De obicei seara pățesc asta când vreau să adorm.