| Yoana_5496 a întrebat:

Ce absorbant ar trebui sa port cand imi vine pentru prima oara menstruatia?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
14 răspunsuri:
| anutza a răspuns:

Allways

| ioana1704 a răspuns:

Unul sigur! always cu siguranata! niciodata Ob-uri!

| Mentaaaaa a răspuns:

Depinde de fiecare. Daca iti curge mai mult sau mai putin la inceput. Nu la toti este la fel. Foloseste absorbante always si te poti ghida dupa picaturile de pe ambalaj : http://www.pretistet.ro/images/produse/2091_0_2.jpg uite de exemplu cel din imagine are 4 picaturi deci are gradul de absoarbere 4... cu cat curge mai mult cu atat ai nevoie de mai multe picaturi.

| katherine09 a răspuns:

Always sunt cele mai bune. Daca menstruatia e abundenda ia-ti Always night adica de noapte, daca nu, sunt bune cele normale.

| CrIsSLoveCristi a răspuns:

Buna Yoana,

In perioada menstruatiei poti folosi absorbante Always, care se ataseaza pe slip (recomandat). Discreet sunt tot absorbante zilnice, care se folosesc intre menstruatii pentru a evita patarea slipului, din cauza secretiei vaginale.

| TeodoraMaria98 a răspuns:

Eu iti recomand Always.Si eu l`am folosit si inca il folosesc.Mult succes!

| ץtгє๓3๒гєคк๔คภςє a răspuns:

Foloseste tampoane laughing

Funda?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In functie de cantitatea de sange care este eliminata.recomand absorbantele din bumbac(in cele de plastic transpiri si se imbiba ingrozitor)

| Picsxie a răspuns:

Always

| yonela96 a răspuns:

Eu iti recomand ''always'', deoarece cred ca e cel mai bun.Eu de cand mi-a venit prima data si pana acum nu pe acesta l-am folosit.

| yonela96 a răspuns:

Eu iti recomand ''always'', deoarece cred ca e cel mai bun.

| BlackEye a răspuns:

Absorbantele always.
si eu m`am confruntat cu asta fiindca acum 3-4 ore mi-a venit si mie pentru prima oara.laughing, pup.

| Enescu_Alice_1993 a răspuns:

Nu! Toate gresiti nici o data nu-ti cumpara de la always sau libresse! Au plastic pe spate si inauntru vata care mai este rolul absorbantului? Daca sa ajuns sa puna vata in absorbante de ce nu ne intoarcem pe vremurile bunicilor noastre. Care isi puneau vata si peste tifon? Draga mea iti recomand sa-ti iei de la bella deoarece alea au un praf si praful ia contact cu lichidul se treansforma in gel! Si voi cele care ati raspuns va recomand la fel!

| luciana_3122 a răspuns:

Iti trebuie absorbant de ziibig grin, mergi la magazin siceri un absorband de ziitongue, va stii vanzatoarea ce sa-ti deeatongue,: fundabatting eyelashes?