| anonim_4396 a întrebat:

Ce afecteaza rezistenta corpului in timpul alergarii? Ce ar ajuta la marirea rezistentei in timpul alergarii?

Ps.La fotbal m-ar ajuta.happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Laura1402 a răspuns:

Rezistenta corpului in timpul alergarii o afecteaza in primul rand fumatul,dupa alcoolul si in ultimul rand mancarea nesanatoasea.
Ce ajuta la rezistenta corpului in timpul alergarii e mancarea sanatoasa,practicarea antrenamentelor regulat(luni-vineri, minim o ora).
Sper ca te-am ajutat, am scris ce imi aminteam ca un prieten fotbalist mi-a spus saptamana trecuta.happy

1 răspuns:
| Razvy10 a răspuns:

Si eu fac fotbal.Rezistenta o poti face prin fuga. 30 min pe zi happy Noi la fiecare antrenament fugim cate 15min inainte si 15 dupa.Si ma ajuta foarte mult