| CrimeLullaby a întrebat:

Ce alimente poti manca pentru a-ti micsora pofta de mancare si in acelasi timp sa nu te ingrase?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| AlexandraEpureanu a răspuns:

In principiu ai doua alternative:
- alimente bogate in fibre (dau senzatia de satietate si in plus aceasta se mentine pentru cateva ore bune)
- alimente care contin putine calorii pe suta de grame, astfel incat poti manca mai mult (de exemplu rosii, care au doar 23 de calorii suta de grame, deci poti manca jumatate de kilogram de rosii care iti umple bine stomacul cu mai putine calorii decat are o felie mare de paine).

| eusicumine_4355 a răspuns:

Incearca sa inghiti aer, merge, am testat eu

| andy6642 a răspuns:

Aproape orice contine proteine si fibre (dau mai repede senzatia de satietate).