| AvalohAlyn a întrebat:

Ce alimente sau ceaiuri, orice, îmbunătățesc concentrarea și atenția?
Fara pastile.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Ce zic eu, e doar părere personală, și experiență.
Când eram noi mici copii, și încercam să spunem ceva, ziceau: "Taci, că mai ai de mâncat mămăligă.". Ce e drept, unele studii arată că mălaiul îmbunătățește memoria.
Eu în sarcină, am mâncat popcorn (de poftă). Și slavă Cerului, băiețelul meu e isteț, dar nici eu nu am avut probleme cu memoria și concentrarea pe perioada sarcinii (așa cum se spune că femeile însărcinate pot uita lucruri).
Asta e doar părerea mea, tu mai poți cerceta.
Să ai o zi bună.