| samiZiciPompier a întrebat:

Am o-ntrebare.
A luat cineva pastile pentru cresterea performantei intelectuale si imbunatatirea memoriei? Au efect cu adevarat? Daca da, in cat timp de la prima administrare?
De la o vreme am probleme cu concentrarea si atentia. Si nu am luat niciodata pastile de care face reclama la tv, ca nu prea cred in efectul lor...

7 răspunsuri:
| harciog a răspuns:

N-am luat pastile pentru asa ceva pentru ca am constatat ca trebuie sa ai aceste calitati mai intii.Adeca intelect, memorie, la mine bate vintul.Deci nu prea am ce-mi dezvolta.

| Holocaust a răspuns:

Depinde de organism.Eu,în clasa a 8-a, în perioada cu examenele am luat MgB6. Poate m-au ajutat,poate nu m-au ajutat... cert e că am obţinut rezultate bune.
P.S.: Dacă ai de gând să încerci,să nu iei de-alea ce conţin lecitină, gen Memoplus, că o să te îngraşi.Cantitatea de lecitină din alimente e considerată numai bună.Cea in plus, doar te "prosteşte".

| DyaElla a răspuns (pentru Holocaust):

K... voiam sa incerc metoda asta, desi eram 90% convinsa ca nu va functiona. Acum ai bagat spaima in mine cand ai zis de ingrasat laughing

| deea_4985 a răspuns:

DyaTH stai linistita nu ingrasa am luat si eu si nu am patit nimic.Dar mie mi-s-a parut ca nu au avut nici un efect.Dar eu zic totusi sa incerci poate pe tine o sa te ajute si in plus mai e si autosugestia, daca stii ca iei un medicament pentru memorie chiar si tu o sa ai impresia ca iti amintesti un lucru care inainte nu ti l-ai fi putut amintibig grin

| samiZiciPompier explică (pentru deea_4985):

Deci poti ajunge sa uiti unde ti-ai lasat flaconul cu pastile de nu-ma-uita. mama lor de hoti! si eu cum imi mai recuperez mintea inapoi?

| deea_4985 a răspuns (pentru samiZiciPompier):

Va trebui sa te straduiesti

| andru1 a răspuns:

Iti spun sigur ca toate pastilele care le arata in reclame la tv nu sunt folositoare!
deci parerea mea e sa nu dai bani pe ceea ce cred ca nu o sa-ti foloseasca!
e alegerea ta acum!