| AvalohAlyn a întrebat:

Exista vreo solutie sa iti sporesti concentrarea si atentia?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| aXy99 a răspuns:

Autosugestia, odihna, alimentatia sanatoasa ajuta. Exista si medicamente, dar nu sunt recomandate decat daca ai deficit de atentie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Matusa unui prieten de-al meu spunea ca baiatul ei joaca sah in fiecare zi si asta i-a crescut performantele scolare. Mai spunea ca atunci cand nu juca nu dadea randament la scoala. Cauta beneficiile sahului daca nu ma crezi