| andy14 a întrebat:

Ce alimente scade glicemia?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ElenaMaria1979 a răspuns:

Tot ce tine de afine. De la fructe proaspete, la cele uscate, la frunze... Poti sa le consumi si in ceai, fructele deshidratate sunt foarte bune cand le rehidratezi in apa calda! happy

7 răspunsuri:
| SimonaSimona01 a răspuns:

Legumele si fructele ..Crnurile slabe cum ar fi puiul, vita, pestele.

| Mediocre a răspuns:

Multe legume si nuci.

| ElenaMaria1979 a răspuns:

Afinele in primul rand! Dar si merele, pestele

| andy14 explică (pentru ElenaMaria1979):

Am citit undeva ca frunzele de la afin

| ElenaMaria1979 a răspuns (pentru ElenaMaria1979):

Multumesc pentru funda! happy

| ElenaMaria1979 a răspuns (pentru andy14):

Tot ce tine de afine. De la fructe proaspete, la cele uscate, la frunze... Poti sa le consumi si in ceai, fructele deshidratate sunt foarte bune cand le rehidratezi in apa calda! happy

| 11190994 a răspuns:

Mere,fasole,morcovi,portocale cam astea sunt

| bibi183 a răspuns:

Alimentele care scad glicemia sunt cele care contin antioxidanti, vitamina C si potasiu. Iar cele mai bune alimente care scad glicemia sunt: merele, asparagusul, fasolea pastai, morcovii, portocalele, pestele...