| AnaNuSuntPa a întrebat:

Ce alimente se depun cel mai mult pe burta? Adica iti baloneaza burta laughing) Ce ciudat suna. Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| adywow a răspuns:

Buna iată o listă cu cele mai cunoscute alimente care pot să favorizeze balonarea:

1. Varza
2. Conopida şi broccoli
3. Ceapa
4. Usturoiul
5. Ciupercile
6. Prăjelile şi afumăturile
7. Mâncarea picantă
8. Fasolea uscată şi mazărea
9. Băuturile carbogazoase
10. Produsele lactate
11. Perele şi merele

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Orice aliment se depunde daca este consumat in exces.
http://calorii.oneden.com/
Te pup!

| ReusxD a răspuns:

Bună.

CiocolaTa si carnea depun mult pe burTă.

Baftă!

| LuMix a răspuns:

Fasolele și pâinea

| Mihai_Răileanu_1991 a răspuns:

Sa nu uitam de bere laughing