| spydyweb a întrebat:

Ce analize trebuie facute pentru cresterea in inaltime?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
caramela
| caramela a răspuns:

Parintii tai sunt inalti? doar daca te duci la medic si se constata ca ai ceva probleme, iti va face un control, eventual ceva analize.
Din pacate nu stiu ce analize ar fi indicate.
Eu zic sa nu te panichezi, mai ai timp sa cresti.
O seara bunahappy

7 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Doar un medic endocrinolog iti poate sugera ceva analize daca se constata ca nu esti suficient de dezvoltat.
Ce varsta ai? ce inaltime?
Poti practica inotul.
O zi bunahappy

| spydyweb explică (pentru caramela):

Am 17 ani, 1, 55 si sunt fata happy eu voiam sa stiu cam ce analize trebuie sa fac la endocrinolog ca sa imi prescrie pastile happy

| caramela a răspuns (pentru spydyweb):

Parintii tai sunt inalti? doar daca te duci la medic si se constata ca ai ceva probleme, iti va face un control, eventual ceva analize.
Din pacate nu stiu ce analize ar fi indicate.
Eu zic sa nu te panichezi, mai ai timp sa cresti.
O seara bunahappy

| darrio2007 a răspuns:

Sportul te ajuta sa cresti in inaltime.La analize endocrinologice poti vedea cauza, daca exista, a unei dezvoltari mai lente a organismului.

| Fatamuntilor a răspuns:

Nu ne-ai spus ce varsta /inaltime ai si daca esti fata/baiat...
In tot cazul doar un endocrinolog, te poate ajuta.
Sportul, si un stil de viata sanatos este un inceput pentru fiecare in orice situarie!

| spydyweb explică (pentru Fatamuntilor):

Am 17 ani sunt fata si am inaltimea de 1.55m.

| Scorpiel a răspuns:

Pentru a creste in inaltime apuca-te de sport, analizele nu or sa te ajute niciodata sa te inalti.