| iulia99 a întrebat:

Ce analize trebuie facute unui nou-nascut pentru a vedea daca are glanda tiroida?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu invata copilul cu McDonalds si chipsuri si o sa fie bine...

2 răspunsuri:
rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

Vrei sa spui daca are probleme la glanda tiroida. Ca glanda o are din nastere. Toti o avem, din fericire (desi a mea cred ca merge cam anemic). Asta o sa constate doctorul. Dar de ce crezi ca ar putea avea probleme (arata ciudat?, prea gras, prea slab? crezi ca mosteneste pe cineva din familie?) In general se stabileste prin analize de sange si alte analize recomandate de medicul endocrinolog

Bula
| Bula a răspuns:

Niciuna!
Fiecare om, din constitutie, are glande tiroidale, inca din nastere, ca si alte organe si glande! big grin