| Angelsergiuboy a întrebat:

Ce antibiotice se folosesc pentru tratamentul helicobacter pylori anticorpi IgG Pozitiv

astept raspuns cat mai repede

dau funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

In principiu claritromicina sau amoxicilina si metroniodazol, asociate cu un inhibitor de pompa de protoni (de tip omeprazol) si regim alimentar.

1 răspuns: