| alicegril a întrebat:

Cat dureaza tratamentul pentru helicobacter pylori?

P.Sbig grinin cauza helicobacterului e posibil sa imi apara bubite pe toata fata?

1 răspuns:
| Caro34 a răspuns:

Banuiesc ca daca iei un tratament, atunci ar trebui sa stii sigur si pe ce perioada il iei. Nu l-ai intrebat pe medic? Daca nu iei inca nimic, mergi la medic fiindca sunt 2 scheme de tratament pentru bacteria asta si ambele sunt cu antibiotic si antibioticul luat mult produce candidoza (bucala sau vaginala - la femei). Mare atentie cu antibioticele fiindca e tare greu sa mai scapi de candidoza, odata facuta si cel mai nasol cu ea este ca-ti distruge imunitatea si de aici apar apoi diferite boli. Da, este posibil ca bubitele sa fie de la bacteria asta ciudata, care ai grija sa te scapi sigur de ea ca mai apoi produce ulcere! Totusi, un consult de specialitate, iti inlatura orice dubiu, fiindca cineva calificat te ajuta mult mai bine! Mult noroc si multa sanatate!