| RedBloodyZz a întrebat:

mi-am facut analizele pentru Helicobacter pylori lgG anticorpi, si mi-a iesit rezultatul 0, 639. Vreau sa stiu daca am sau nu aceasta bacterie, pe analize scrie negativ 0.9, incerct 0.9-1.1 si pozitiv 1.1. Deci nu ma incadrez aici.Este posibil sa nu am? dau funda pentru un raspuns detaliat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AdelinaC a răspuns:

Nu ai. IgG indica faptul ca ai avut odata dar te-ai vindecat.

| RedBloodyZz explică (pentru AdelinaC):

Ok multumesc dar nu sunt inclus in valorile alea. nu inteleg sunt 600 nu 1.1 sau de gen...

| AdelinaC a răspuns (pentru RedBloodyZz):

Nu prea inteleg ce vrei sa spui.
Tu ai 0.639 iar rezultatul negativ al testului e daca ai sub 0.9. Cum 0.639

3 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU ai Helicobacter Pylori deoarece valoarea analizei tale este < 0, 9!

Toate cele bune.