| AvalohAlyn a întrebat:

Ce antidepresive merg bine in TOC/OCD(tulburare obsesiv compulsiva)?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Ivanov27 a răspuns:

Cannabis sau anumite tratamente cu substante extrase din aceasta.

| Bonbardieruldeweekend a răspuns:

Sa nu folosesti e cel mai bine... in Romania e ceva foarte obisnuit sa iti dea un doctor sau sa iei antidepresive dupa cum crezi, da sa stii ca dupa iti strica tot sistemul de fericire sa zic... daca e folosit aiurea, daca te trezesti de dimineata la 5 si bagi o plimbare, cateva gagici etc. Si cel mai important sa inveti ceva bun si greu, iti aduce cheful inapoi si nu mai ai nevoie de nimic, si apropo zambeste (si cu ochii) si sa vezi ca te ajuta mult, n ai cum sa fii fericit cu antidepresive sau droguri, fericirea adevarata e ceva mai misto crede-ma

| Lowkee a răspuns (pentru Bonbardieruldeweekend):

Antidepresivele nu sunt doar pentru depresie, omul a spus TOC

Si eu sunt curios dar cred ca depinde de fiecare in parte ce i se potriveste

| andreeaaa0123 a răspuns:

Cel mai bine ar fi să nu iei nimic. Pentru ca dupa aceea o sa fie aproape imposibil sa traiesti fara acele pastile. Doar pentru că avem un deficit de serotonină asta nu înseamna că nu putem fi fericiți.

| davidd100dd a răspuns:

Răspuns:Xanax