| IoanaIonuca a întrebat:

Ce antiperspirante pentru picioare stiti si care chiar sunt bune? (Bune in sensul ca au efect). Nu va imaginati ca sunt puturoasa sau ceva, fac dus in fiecare zi, dar acum cu venirea caldurii nu vreau sa am surprize cand stau mult incaltata sau merg in vizita happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Eu vara trecuta am avut o problema cu niste sandale cu o talpa (interior) foarte alunecoasa si cand imi transpira piciorul nu doar ca aluneca dar imi facea efectiv besici in talpa.Asa ca a cumparat mama de la farmec un spray nu mai stiu cum ii spune dar stiu ca eranu de la farmec un tub alb cu roz si m-a ajutat mult.Are si un miros placut ce persista, iti si racoreste piciorul si nu iti mai transpira.

| En3Rgi a răspuns:

Iti sugerez sa porti ciorapi subtiri, sa-i schimbi zilnic si sa te speli pe picioare zilnic cu sapun, eventual gel de dus care stii ca tine mirosul mai mult, decat sa folosesti tot felul de prostii.