| nooolimits a întrebat:

Ce-ar spune o fata daca ai avea 2 masele stricate in gura, nu stiu ce sa spun am refuzat cam de o bucata de timp relatiile pentru ca mi-e frica sa nu imi puta din gura cand o sarut sau chestii de genu, oricum cred ca una o sa mi-o scoata ca o am tare cariata (precizez ca am 21 de ani ) si chestia asta ma distruge psihic. Oricum ma voi duce la stomatolog peste o saptamana, dar as dori fetele sa raspunda cat mai sincer la aceasta intrebare...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună.

Mergi la stomatolog şi în felul acesta eviţi atât disconfortul tău psihic, cât şi gândul că ai putea îndepărta fetele. Nu e bine să stai cu măselele cariate, nu e bine în primul rând pentru tine.

Pa-pa.

| sofisis a răspuns:

Nu e un capat de tara. Si in plus, cu o igiena orala decvata nu are de ce sa puta ..chiar daca ai 2 carii.
Sincer... faci din tantar armasar.

| Wøodenpints a răspuns:

Caută și tu una cu 4 măsele stricate în gură, ca să te simți pe plus la dantură.

| Alcyon a răspuns:

Mergi cu incredere la dentist happy

| Sardinaaa a răspuns:

Ai auzit de dentist?

| AdelaAde7 a răspuns:

Omule, dar cum sa le vada? chiar asa de evidente sunt? tu stai cu gura cascata non stop? Mergi la dentist, le rezolvi. Pana atunci, spala-ti dintii de 2 ori pe zi, mesteca gura si nu sta cu gura cascata catre fata. Nu o sa-ti dea nimeni seama. laughing Dar, problema e ca tu ar trebui sa te pui la punct cu igiena orala pentru tine, nu pentru altcineva.

| dani701 a răspuns:

Salut! Prietene du-te si sarutalelaughing ia-ti o guma si treci la treaba.

| Rodi7 a răspuns:

Daca fatei respective i-ar placea de tine, nu i-ar pasa de maselele tale ...asta e iubirea adevarata, nu cea cu fite ( fete alea carora le plac doar bani, sau orice alt ceva in afara de tine )
Deci, mult succes! Sper ca te-am ajutat... happy

| Fistii a răspuns:

Mie sincer nu mi-ar place asa ceva : ca prietenul meu sa nu stea bine cu igiena gurii. Te sfătuiesc sa iei măsuri dacă vrei o relaţie serioasă. Si de faza cu dacă e iubire adevarată nu-i pasă de măsele e de jumatate adevarată pentru ca e putin scârbos si poate nu toate fetele accepă asa ceva, e deranjant pentru ea si din respect ai grijă de igiena ta.

| Ioana_Gabryela_1994 a răspuns:

laughing))))) Ai 21 de ani....Doamneee! Frate du-te la stomatologlaughing)