| Nicusor7162S a întrebat:

Salut,cum as putea sa nu imi mai miroase gura.Am cateva masele stricate, dar pana merg la stomatolog cum as pute sa fac sa nu-mi mai miroase gura.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Simonasimona1992 a răspuns:

Incearca sa ajungi la dentist cat mai repede totusi. Mirosul neplacut este cea mai nesemnificativa parte la carii.
Cariile in sine sunt problemele si se agraveaza daca le tot amani.

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Spalat pe dinti, apa de gura pe care eventual s-o si iei la tine in permanenta, e mai ok decat guma de mestecat (ca sanatate)

| BuffaloSoldier a răspuns:

Te speli pe dinti... Si ia-ti mereu cu tine guma mentolata!