| cris_4808 a întrebat:

Ce as putea lua ca sa cresc imunitatea corpului.am auzit de echinaceea dar nu stiu daca functioneaza.Ma intereseaza parerea celor care au incercat, mersi mult:*(fundita)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ruxybelle a răspuns:

Mie mi-a recomandat doctorul de familie echinaceea happy este foarte bun daca te tii de el si il iei de cate ori e nevie pe zi nu patesti nimic eu nu am mai racit de mult timpwinking

9 răspunsuri:
| tyana a răspuns:

Da am incercat imunogrip care are in compozitie si echinaceea pe langa vitamina C si zinc. E un remediu naturist fff bun dar trebuie sa te tii de tratament, desi rezultatele pot sa se vada imediat.Se ia cate 10 zile pe luna timp de 3 luni la rand primavara si toamna cand organismul este mai sensibil si e predispus imbolnavirilor.Multa sanatatehappy.

| Arthur a răspuns:

Una dintre metode care nu implică clasicele pastile e schimbarea arealului geografic cărei aparţii. Dacă eşti munteancă - o vacanţă la mare, dacă eşti de la şes -o vacanţă la munte.

emanuellex
| emanuellex a răspuns:

Eu am incercat aceste picaturi si pot sa spun ca au dat rezultate.
http://www.efarma.ro/products.php?id=2529

| Cσσкiє a răspuns:

Bună dimineaţa. Eu am 12 ani şi folosesc un medicament numit Bronchovaxom, dar dacă vă duceţi să cumpăraţi, să specificaţi " pentru copii " ( există şi pentru adulţi ). Mie mi-a cumpărat tata, a aflat de la un doctor că o fetiţă avea ceva... cred că pneumonie, şi i`a prescris Bronchovaxom. Preţul este foarte ridicat, dar vă spun că merită. De când iau, nu mai răcesc aşa de des, iar când o fac, nu mai am temperatură şi mă simt bine, nu ca înainte să iau miraculosul medicament. Se iau 10 pastile pe lună, cred că numai toamna şi iarna, în sezoanele reci, când imunitatea este destul de scăzută. O folie cu 10 capsule costă aproximativ 40 lei, dar sincer, merită! Multă sănătate!

| mariobros a răspuns:

2 sticlute de tinctura de Echinaceea, 200 gr. de polen, le pui intr-un borcan de 800 de gr, lasi 2 ore si te asiguri ca bobitele de polen sunt dizolvate, daca nu le pisezi cu o lingura (de lemn preferabil), pui zeama de la 1-2 lamai, si verifici sa nu mai fie bobite de polen nedizolvate, adaugi 5 fiole de laptisor de matca, umpli borcanul cu miere de albine. Se consuma cate o lingura inainte de masa, cu 20-30 de minute, sau dupa masa ( inainte iti reduce pofta de mancare, dupa masa o creste). Cura tine trei luni, primavara si toamna. Eu am inceput cura de vreo saptamana, deci nu pot sa-ti dau un verdict, dar din proprietatile cumulate ale ingredientelor sigur sunt efecte benefice asupra organismului.

| pepe a răspuns:

Eu le dau copiilor mei ceai şi sirop de echinaceea primăvara şi toamna, mai poţi folosi şi alte produse naturiste prezentate în această pagină:
http://www.boli-medicina.com/......BM-COM.php

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Cele vindecatoare se gasesc in ierburile si-n locurile copilariei fiecaruia"Vanga.De la mine iti pot spune doar ca organismul trebuie fortificat prin sport si prin a minca sanatos.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Atit de mici si atitea siropuri? Unde vom ajunge?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imunitatea corpului creste printr-un aport zilnic echilibrat de vitamine si minerale, asociat cu o dieta bogata in fructe si legume proaspete. Sigur, o cura de 3 luni cu echinaceea ar fi foarte binevenita dar nu in cazul in care esti racita sau in puseu de febra. Se ia cate 14 zile consecutiv apoi pauza alte 14 zile si tot asa de inca doua ori.