| tom11 a întrebat:

Ce as putea sa am daca am numarul eozinofilelor crescute? am facut examen coproparazitologic, si a iest negativ, mentionez ca am cam de po luna senzatie de ameteala si pierdere de echilibru acum am doar senzatie de pierdere de echilibru si o presiune la ceafa si la nivelul ochilor easupra

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

In primul rand trebuie sa faci minim 6 examene coproparazitologice in zile diferite pentru a exclude o parazitoza intestinala.
In al doilea rand, daca excluzi parazitoza, trebuie sa cauti o sursa de alergeni sau toxine la acre ai fost expus in ultimele luni: alimente conservate, de tip fast-food sau din surse necunoscute (in cantitate mare si repetat), medicamente, orice fel de suplimente alimentare, toxice la locul de munca, etc. Mare atentie la suplimentele alimentare, sunt extrem de periculoase. Ele nu se vand ca medicamente tocmai fiindca nu respecta regulile in special legate de puritate. Astfel, jumatate sau mai mult din continutul produsului nu se regaseste pe eticheta, fiind reprezentat de diferite deseuri care nu au fost eliminate prin purificare.

| Stella_6271 a răspuns:

Eozinofilii-cauze:infectii parazitare,reactii alergice,astm bronsic,eczeme,dermatite,boli autoimune,boala Addison, boala Hodgkin, leucemie mieloida cronica, boli ale tesutului conjunctiv, LES etc.