| d3utzsa a întrebat:

Din cauza la vopsea imi cade parul foarte rau...

ce as putea sa folosesc ca sa mi se mai indeseasca si sa nu mai imi cada?big grin

4 răspunsuri:
| Corina a răspuns:

Intr-adevar, am observat si eu ca de la vopsea cade parul. Cand mi-am intrebat coafeza ce-as putea face, aceasta mi-a recomandat sa folosesc un nuantator de la firma Bess, care nu contine amoniac. Mi-a spus ca miroase f. frumos si culoarea rezista mult. Voi incerca, ceea ce te sfatuiesc si pe tine.

| oanacatalina a răspuns:

Poţi să-ţi faci o mască din un gălbenuş de ou şi 2 linguri de ulei de măsline, să o aplici pe rădăcini, după care îţi pui o pungă pe cap şi un prosop deasupra pentru a menţine căldura şi o poţi ţine vreo 2-3 ore după care te speli bine pe cap. Poţi folosi masca de 2 ori pe săptămână. Mie mi-a făcut bine. Poţi sa adaugi si puţin petrol in combinaţie, astfel ţi se va indesi. Mult succes!

| myhaelcikkk a răspuns:

Eu tot ma vopsesc, insa la mine parul nu cade, chiar kade mai putin ca atunci cand nu il vopseam. insa eu ma vopsesk cu vopsea fara amoniac. ea nu dauneaza parul, adica nu asa de tare ca vopseaua simpla. aproape toate firmele bune au vopsea fara amoniac, si este la acelasi pret ca vopseaua simpla. parul meu straluceste, si arata la fel ca parul natural. nu se vede ca e vopsit. inca trebuie sa mai folosestisampon, balsam pentru par vopsit. uite niste site-uri cu vopsea fara amoniac
Http://www.envy.ro/......Shine-9160
http://www.kudika.ro/......rului.html
http://www.lorealparis.ro/_ro/_ro/products/product-sheet.aspx?code=HCo1_16
ultima e cea mai buna =] sper ca ti-am fost de folos. funda?

| oOoxMeowX a răspuns:

Foloseste revalid