| DianaXoXo a întrebat:

Imi cade foarte tare parul... zici ca naparlesclaughing
Ce as putea sa fac sau sa folosesc sa nu imi mai cada?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
5 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Trebuie sa faci niste analize medicale, ai o carenta de vitamine si minerale.Alimentatia trebuie revizuita. Tunde scurt parul, aplica masti naturale si evita vopsirea lui! I-a de pe blogul meu si reteta de masca de par:http://blogsanatate.blogspot.com/......ului.html!

| danutza_2917 a răspuns:

Parul nu cade neaparat de la sampon sau alte produse, poate ai o perioada mai stresanta, o lipsa de vitamine si minerale. Eu iti recomand un supliment care are efect in problemele de cadere a parului si nu numai, eu il folosesc periodic tocmai pentru a evita astfel de probleme. http://aloeveraforever.ro/produse/suplimente-nutritive/forever-a-beta-care

| fallsHD a răspuns:

E de la prea mult fixativ sau spuma de par, foloseste doar un sampon si nu le mai schimba ca pe sosete thinking

| DianaXoXo explică:

Nu folosesc fixativ si nici spuma de par
placa de intins parul nu folosesc
si ma spal cu un singur fel de sampon

| DanielaMe a răspuns:

Poate folosesti prea multe probuse de par, foloseste doar sampon sau daca nu merge du-te la un medic sau ceva.