| dumitritzan a întrebat:

Ce as putea sa manac la scoala ca sa nu ma ingras? de obicei mancam (stick-uri, covrigei, alune, pufuleti, biscuitii) dar am incep sa citesc ambalajul si au o gramada de caloriisad.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fructe, iaurt...doar astea sunt sanatoase si nu ingrasa...restul...chiar si pufuletii...

11 răspunsuri:
mlm
| mlm a răspuns:

Pufuleti, ca majoritatea au e-uriwinking

| fabiola a răspuns:

Un baton de cereale si un fruct!

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Mananci acasa iar la scoala iti poti lua 2-3 mere sau o banana.

| inna a răspuns:

Sa nu mananci banane ca ingrasa laughing.

| andreea_8479 a răspuns:

Multe fructe, iaurt sh daca nu faci exces d covrigei, biscuiti, pufuleti etc o sa vezi k totul va fi bine, mai faci sh putin sport sh totul este ok...inainte de a pleca de acasa mananca bine

bafta:*

| alma a răspuns:

Buna, consuma cit mai multe fructe sau un actimel.

| Kyky a răspuns:

Poti sa-ti pui mancare de acasa, in felul acesta nu vei fi nevoit/a sa iti mai cumperi de la magazin. Cateva fructe, un sandwich. Cat timp iti pui mancare sanatoasa de acasa, nu are ce sa fie "nepotrivit".

Răspuns utilizator avertizat
| want2bMajestic a răspuns:

Pufuletzi!rolling on the floor

| sergiu2525 a răspuns:

Poti manca:1 mar si iti iei o sticla de apa sau un sandivish.de la alimentara poti lua un baton fitness.si ciorba sau supa la amiaz.pentru ca am vazut ca majoritatea copiilor din plictiseala isi cumpara mancare de dulce si sparg in ei si dupa aia se mira dc sunt grasi.(eu nu mananc deloc la scl)

| simona_9362 a răspuns:

Pentru a nu te ingrasa trebuie sa mananci fructe.De exemplu:un mar, o banana si altele.