| mariazet45 a întrebat:

Ce ati face daca ar trebui sa slabiti 30 de kg fara posibilitati de a merge la fitness? Probabil dv nu ati fi ajuns in situatia asta, as vrea sa gasesc o dieta mai sigura, mi-au fost recomandate pastile de slabit reductil, intr-o luna am slabit doar 3 kg, desi am tinut dieta stricta, as vrea sa incerc altceva deoarece starea sanatatii nu imi mai permite sa duc 100 de kg dupa mine.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
tundenana
| tundenana a răspuns:

Eu zic ca ar fi bine sa mergi la un nutritionist... si eu am facut asta ...nutritionistul meu mi-a recomandat dieta Atkins din mai multe motive... mi se potriveste bine... primele saptamani e fff greu dar apoi e acceptabil... eu fac sport acasa... pilate... nu ma omor cu miscarea insa totusi fac de 3-4 ori pe saptamana... eu ti-as recomanda si tie dieta Atkins insa ar fi bine sa te consulti cu un nutritionist pentru ca trebuie luate niste vitamine langa aceast adieta... la mine pe blog gasesti detalii despre dieta si cateva retete ...eu am slabit in 5 luni 20 kg... si acum sunt in procesul de slabit si merge destul de bine... daca te pot ajuta cu ceva poti sa imi scrii pe privat... multa sanatate

9 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Pentru a rezolva aceasta problema trebuie sa mergi la medicul de familie care iti v-a recomanda sa faci niste analize.In functie de rezultatul acestora medicul de familie iti va face recomandarile necesare sau te v-a indruma catre un nutritionist.Nu lua pastile fara prescriptie medicala. Evita prajelile, grasimile, mezelurile, dulciurile, sucurile.Consuma paine mai putina, multa salata, legume, fructe, carne de pui fara piele fiarta sau la gratar, peste, iaurt si lapte degresat.Iti urez succes.

| mariazet45 explică:

Pt Carmen Bruma

| mariazet45 explică:

Am fost la endocrinolog pentru ca am banuit ca este o problema endocrina, mi-a dat regim si tratament am slabit 3 kg intr-o luna, mi se pare putin fata de efortu depus si unde mai pui ca mi s-a spus ca va veni o perioada in care nu mai slabesc de loc, Imi este teama sa nu imi pierd rabdarea si apoi dupa asemenea regim ma ingras si mai mult.

| mioara a răspuns:

Intraba un nutrizionist

| kaumi a răspuns:

Sora mea a slabit cu Atkins. Foarte greu la inceput.Regimul ei dureaza 2 luni si l-a tinut prima data anul trecut in primavara si a doua oara din octombrie pana in decembrie. In rest a mancat preponderent alimentele recomandate in cura si cate putin din restul. Sport nu a facut decat o luna asta vara. Cu rabdare si perseverenta reusesti. Dar consulta un nutritionist sa vezi ce ti se potriveste.

| yoanna73 a răspuns:

Cum nu te-ai ingrasat intr-o luna nu vei slabi intr-o luna. tine regim in continuare. si eu sunt la regim. cu pastile

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am slabit mai mult. fara diete.

| ion933 a răspuns:

Eu nu prea am experienta dar eu iti daca ai vrea sa ai un prieten el nu te iubeste dupa cum arati ci el te iubeste atunci cind are fluturi prin stomac

| Simoneloo a răspuns:

Buna! Chiar daca nu ai posibilitatea de a merge la sala ai putea incerca dimineata cand aerisesti camera sa te pui langa geam si sa faci cateva exercitii de gimnastica (cateva exercitii de intindere). Te ajuta foarte mult si o sa te simti mai bine pe tot parcursul zilei! Ai putea incerca si niste pastile de slabit de la Hyperslim. Sunt suplimente naturale pe baza de plante si te ajuta sa slabesti si pana la 10 kg pe luna, acum depinde de la organism la organism. Sunt care au slabit si mai mult si mai putin. Le gasesti pe site-ul http://www.hyperslim.ro. Sper ca ti-am fost de folos!
O zi faina si multa sanatate!