| RAY a întrebat:

Ce ati folosit pentru transpiratie la picioare si a dat rezultate?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| sonya a răspuns:

Hei,

Poti incerca diferite sprayuri pentru picioare pe care le gasesti si la farmacii. Daca transpiri din alte cauze, poti consulta si un dermatolog.

Totodata, eu foloseam si pudra de talc, uneori chiar si antiperspirante si functiona.
Poti merge la farmacie si intreba ce fel de produse mai au. Elimina treptat cauzele: mancarea nesanatoasa, stresul, igiena pentru a afla exact de ce transpiri. Daca asa esti tu, poti merge pe produsele de mai sus.

Sanatate!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
O prietenă de-a mea foloseşte bicarbonat diluat cu apă. După ce se spală, tamponează locul cu pricina cu faşă din aia ca tifonul cu această soluţie, şi lasă până se usucă.
Te pup!

| DraudeS a răspuns:

Buna ziua!

Bicarbonatul cu apa, se foloseste pentru ciuperci.
Transpiratia la nivelul labelor picioarelor poate fi determinata fie de alimentatie, fie pe fond psihic, fie o problema propriu - zisa (Ciuperca).
Consultatia la un medic dermatolog este indicata, sau cererea de la farmacia a unui unguent. (Cat de bine raspunde la tratamentul farmacistei..nu stiu).

Sanatate!