| Manticora a întrebat:

Ce aveti grija sa nu lipseasca din alimentatia voastra niciodata?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
19 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Cafeaua!

| MihaelaDart a răspuns:

1. Proteinele de origine animala cât și vegetala
2. Legumele in stare proaspăta
3. Fructele

| Violleta2022 a răspuns:

Fructele, legumele si carnea!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Legumele. nu e zi sa nu bag o leguma.

| relian a răspuns:

De avut grija nu cred ca sta nimeni sa gindeasca, vai trebuie un anume aliment.
Ce p[ot sa zic, zaharul nu trebuie sa lipseasca, pentru ca este energia de care avem nevoie.Bineinteles trebuie consumat cit trebuie, altfel daca e prea mult, te ingrasi laughing

| Celcestietot a răspuns:

Proteinele.

| Frank51 a răspuns:

Laptele de tată

| gabicoo a răspuns:

Berea!

| Lioana a răspuns:

Pâinea. Nu ma satur niciodata daca mananc fara paine.

| CostinAlamariu a răspuns:

Ce-mi place

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Salata + cartofi prăjiți + pâinea + brânza + sosul de roșii + ardeiul.

Răspuns utilizator avertizat
| blackann a răspuns:

Apa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Banane

| 199onur7 a răspuns:

Apă.

| Utilizatoare123 a răspuns:

Lactatele. În special kefirul, care este plin de probiotice (bacterii bune), esențiale în digestie și menținerea sistemului imunitar.

| Remidet123 a răspuns:

Fructele si legumele