| anonim_4396 a întrebat:

Ce boala se manifesta prin simptomele cistitei si mancarimi in zona genitala?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

De obicei o infectie transmisa sexual gen tricomonas sau blenoragie sau o candidoza. Du-te repede la ginecolog, n-o lasa sa se cronicizeze ca va fi greu de tratat. Si neaparat trateaza-ti si partenerul sexual.

| micurutza2005 a răspuns:

Poate fi o infectie urinara sau ceva ginecologic, o candida, vulvovaginita etc. diabetul mai poate da mancarimi in zona genitala dar nu cred ca e cazul tau. poti face 2sapt. spalaturi cu ceai de frunze de nuc, coada soricelului, galbenele, cretisoara si e foarte bun la probleme de astea in3 litri cate150gr din plante fierte5min spalaturi si bai de2x/zi

assiris
| assiris a răspuns:

Multe de la igiena intima si pana la boli grave. Mergi la un medic sa te vada, nu e de glumit.

| mioara a răspuns:

Este o infectie urinara care trebuie tratata du-te la dr

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Seusuca pielea de la capul penisului dupa ce am avut mancarimi pe cap in interior

| veverita_1179 a răspuns:

Candida se mai manifesta asa