| fuckThisLife a întrebat:

Imi poate spune cineva care a avut candidoza genitala mai exact cum se manifesta aceasta, care sunt simptomele?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Buna:)
Uite un link informativ.
http://www.divahair.ro/......_tratament
O seara buna:)

| Emilian65 a răspuns:

Mergi la un medic sexolog si te informeaza despre modul cum se manifesta candidoza genitala. Acesta este in masura sa-ti spuna ce sa faci in aceasta situatie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mancarime puternica, stare de disconfort, scurgeri albe si o usoare umflare a partii externe. Nu am stiut despre ce este vorba si am tot asteptat sa treaca de la sine. Am ajuns la ginecolog intr-un final pentru ca deja devenise de nesuportat. Dupa tratament m-am vindecat complet si fara probleme. Spor.

| Smileygirl23 a răspuns:

Candidoza se manifesta, la femei, prin scurgeri alb-branzoase, abundente, mancarimi puternice in zona genitala si discomfort.

La barbati se manifesta in mai putine cazuri. Apare o iritatie rosie pe capul penisului si o senzatie de mancarime puternica.

Pentru calmarea mancarimii pana la vizitarea unui medic, se poate folosi unguentul Nidoflor.