| anonim_4396 a întrebat:

Ce boli poti sa iei prin zgarietura de pisica?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Nume6 a răspuns:

Aici o sursă bună》

https://m.csid.ro/......m-16921464
In concluzie zgârietura unei pisici e foarte periculoasă mai ales dacă ai pisică de curte si umblă hai hui peste cine știe unde.

1 răspuns:
| Anee1667 a răspuns:

Nu cred că ar trebui să devenim paranoici.
O zgârietură de pisică nu a omorât pe nimeni și nici nu am auzit până acum să fi luat cineva o boală doar din vina unei zgârieturi.
Respectăm normele de dezinfectare a presupusei " răni" și totul va fi bine.