| TaseTase a întrebat:

Ce boli se pot lua prin fumatul dupa alte persoane, prin ve se manifesta si daca se pot trata?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| oprescudorin11 a răspuns:

Te previn ca nu sunt doctor, nu am nici o autoritate in domeniu. Singura 'chestie'pe care ma bazez sunt eu. Am fumat si dupa tuberculosi, si dupa boschetari, si dupa toti bolnavii. La o varsta apreciabila nu m-am imbolnavit niciodata. Asta mi-a dovedit ca nu exista decat bolnavi si nu boli.Bolile sunt luate numai de cei predispusi, daca te simti asa, creaza-ti o cupola de sticla, aseptica, ca cantaretul ala care s-a facut din negru, alb, si tot degeaba.Cupola sa fie aseptica!
Lasa prostiile! Si temerea de a lua o boala (o poti face si sub cupola) este o boala.

| CaLyStuu a răspuns:

Depinde, daca fumezi dupa un prieten, nu ai nimic, daca dupa un boschetar, posibil sa iei microbi de la el. Si daca tu pufai, nu fumezi, si vei pufai in exces, posibil sa faci cancer la gat. asa ca lasa tigarilewinking

| Loker a răspuns:

Din fumat se pot lua multe boli. Nu e bine sa fumezi dupa nicio persoana pentru ca nu sti ce boli au. Daca nu te poti lasa de fumat mai bine fumeaza-ti tigarile tale nu lua altora tigarila "din gura".

| Allex17s a răspuns:

Hepatita... cu greu se trateaza. bft