| sandrulidia a întrebat:

Ce calmante se dau fara prescriptie medicala?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Cele naturiste, din plante medicinale.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Niciunul, orice calmant se da cu retetă, indiferent ca este algocalmin sau pastile de somn, poate ketonal sa il i ei fara retetă, dar daca gasesti o farmacistă amabilă si drăguță i ti va da si fara retetă, acum depinde ce medicament doriți.

| CuriousStuff a răspuns:

Daca ai nevoie de medicamente mergi la medic pentru reteta. Daca esti prea lejera sa mergi la medic sau durerea inca nu e atat de puternica inseamna ca nu ai nevoie de medicamente.

Sanatate.