| anonim_4396 a întrebat:

Ce cremă de protecție solară recomandați? Și de cate ori trebuie aplicata cand stau la soare?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Orice crema cu factor de protectie 50. Eu am folosit mereu de la Elmiplant si Nivea. Poti sa citesti mai multe despre cum se aplica si cand, aici: https://www.pasagera.ro/cand-aplica-produsul-protectie-solara.html si https://www.pasagera.ro/......olara.html si mai sunt multe sfaturi pe tema aceasta pe site. Nu lua in considerare sa renunti la asa ceva, nici macar pe timpul iernii. Vad ca unii comenteaza fara sa aiba habar la ce pericole se expun. :)

11 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Pe fiecare ambalaj al vreunei creme scrie cum să faci, nu e o rețetă unică

| WhiteLife a răspuns:

Creme fara iritanti, cu protectie cat mai ridicata. Daca te esti expus direct la soare, este recomandat sa fie reaplicata la 2h. Exemple: Isis Phaa UV blobk, Altruist, La Roche Possay, Bioderma etc.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cremele astea sunt inutile

| badpanda a răspuns:

Una fara ingrediente cancerigene.
https://www.dcmedical.ro/......07944.html

| IhNomUhNitPARIS a răspuns:

Cea cu spf50. Odată la 60 de minute.

| Alinailies a răspuns:

Nu folosesc creme nici pentru mine, nici pentru copiii mei.
Daca respecti orele de stat la soare (7-11), nu ai nevoie de protectie solara.

| Aasdfghj a răspuns (pentru Alinailies):

Cum poti sa dai asemenea sfaturi?rolling on the floor)))))))))) Dupa 2 ani te intrebi de unde-i cancerul de piele, ca doar nu ai stat la soare. rolling on the floor)

| Alinailies a răspuns (pentru Aasdfghj):

Pana acum n-am facut cancer de piele, daca faci tu, sa ma anuntilaughing laughing

| Mihozx a răspuns (pentru Alinailies):

CaRoDa08 are dreptate, poate nu ai făcut până acum dar sigur vei face

| Alinailies a răspuns (pentru Mihozx):

Pai, daca voi preziceti viitorul...
Probabil si cei care folosesc creme vor face cancer de piele, la asta v-ati gandit?
Se pare ca nu, desi pareti ca le stiti pe toate?

| Dia37Andreea a răspuns:

Depinde e tipul de piele pe care il ai dar cel mai bine ar fi sa ai o crema cu uv 30 minim