| inflicted a întrebat:

Ce crema pentru protectie solara recomandati pentru un ten normal fara probleme?

8 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Mergi la farmacie și întreabă mai bine

| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Incearca Aven sau La roche posay.

| Cristianne a răspuns:

Caută să iei o cremă cu SPF +50, cum s-a spus mai jos. De asemenea, dacă ai cum, caută să iei una cu spectru larg de protecție, ca să te protejezi de toate tipurile de raze solare.
Știu că La Roche Posay propune genul ăsta de cremă solară. N-am încercat-o, dar folosesc alte produse de la marca asta și-s foarte mulțumită. Singura parte nasoală e că sunt destul de scumpicele produsele lor laughing.
Eu una folosesc crema solară de la The Ordinary. Nu pot să spun că e crema mea solară preferată, deși sunt mare fană The Ordinary, dar sunt mulțumită de ea.

| oz_1736 a răspuns:

Expira pana anul viitor happy

| Cristianne a răspuns (pentru oz_1736):

Protecția solară, mai ales pe față, trebuie aplicată tot timpul, nu numai vara.

| oz_1736 a răspuns (pentru Cristianne):

Nu am nimic cu crema, sotia nu foloseste niciun fel si are un ten frumos. Eu doar am glumit pe seama pandemiei si a statului in casa, dar parca ii faci reclama cremei. Si chiar nu vreau sa ma cert cu nimeni

| Cristianne a răspuns (pentru oz_1736):

Nu fac nicio reclamă, că nu mă plătește nimeni să fac. Nici nu știu de unde impresia asta, lol. Nu e vorba de ten frumos, e vorba că îți îmbătrânește pielea mai rapid și mai presus de toate, riști să faci cancer la piele. Google e prietenul tău, n-am inventat eu nimic și nici nu stau să educ oamenii pe internet dacă nu e vorba de ceva important și ușor de protejat.

| xilef123 a răspuns:

Cu SPF 50+