| anonim_4396 a întrebat:

Ce crema imi recomandați pentru îndepărtarea părului de pe penis? Mentionez ca e foarte sensibila pielea si cam cate minute sa tin crema?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Nu folosi porcaria aia in astfel de zone sensibile, foloseste alte metode tip masina de tuns, lama etc.

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu recomand cremele epilatoare pe zonele sensibile, ca am vazut oameni arsi e fata si pe pasarica, de la efectul lor.
Foloseste lama, sau ceara epilatoare, dar nu cremele, mai ales daca stii ca esti sensibil.

| elcosmin a răspuns:

De foarfeca, si aparat de ras sau big n-ai auzit?

| Paler_Ioan_1995 a răspuns:

Ți-aș recomanda spălatul constant pentru a nu rani pielea deoarece pielea pelviana(zona intima)este subțire și sensibila

| anonim_4396 explică (pentru Paler_Ioan_1995):

Ma spăl in fiecare zi

| sjajsnbz a răspuns:

Cea de la farmec este ft buna, e si ieftina si in max. 10 minute parul nu va mai fi! Plus ca are arome la alegere ai iti lasa pielea fina!

| anonim_4396 explică (pentru sjajsnbz):

E mult 10 minute, am tinut odată 5 minute si am avut probleme am zona tare sensibilă

| sjajsnbz a răspuns:

Crema de la farmec, este ieftina si in 10 minute pielea este fina