| roby23 a întrebat:

Ce dezavantaje as avea daca m-as casatatori cu o fata care are diabet? Raspunsuri serioase va rog, fara glume. Ofer funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Empathizer a răspuns:

Tu personal nu ai avea niciun risc. Dezavantajul tau personal ar fi ca e posibil sa ramai vaduv la batranete, undeva dupa 70 de ani, pentru ca diabeticii au o speranta de viata ceva mai scazuta decat cei fara diabet. In rest, depinde de tipul de diabet zaharat pe care il are femeia respectiva. Daca e vorba de diabet de tip 1, acele dependent de insulina, copiii facuti cu acea femeie ar avea un risc semnificativ mai mare de a face si ei diabet zaharat insulino-dependent.

4 răspunsuri:
| valentingb a răspuns:

Va trebui sa fii un pic mai atent si mai grijuliu cu ea decat in mod normal,chiar daca ea poate sa isi poarte de grija si singura, tu tot vei sta cu grija. Regimul ei alimentar, daca are unul, va presupune sa aveti doua feluri de mancare mereu, unul pentru tine si unul pentru ea, ceea ce e obositor, pentru ea probabil. Nasterea unui copil poate presupune probleme speciale iar copilul, in 50% din cazuri are diabet sau risc marit de diabet, alimentatia lui trebuie stabilita de un medic. Dar daca resursele materiale sunt suficiente, si exista intelegere si vorba buna, poti trece usor peste aceste neajunsuri.

| roby23 explică:

Multumesc mult pentru raspunsuri. Mi-au fost de folos.

| GhenS a răspuns:

Trebe sa realizezi ca sunt multe complicati, dar conteaza sa fi tu fericit si inplinit. Dar din punct de vedere sexual nu n-ai niciun dezavantaz daca la asta te gandesti!

| FelyxToFelyx a răspuns:

Salut happy adica daca... nu te mai casatoresti cu ea? o iubesti sau nu happy daca o iubesti trece-ti peste toate. daca o ti de vrajeala. Bafta ta!