| Unicucebeea a întrebat:

Ce dieta imi recomandati ca sa slabesc 10 kg happy Funda ♥

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
17 răspunsuri:
| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună.
Important este să slăbeşti puţin şi sigur deoarece dacă slăbeşti dintr-o dată iar apoi începi să mănânci ca înainte, te vei îngrăşa de două ori mai mult.
Să nu te înfometezi!
Evită grăsimile, prăjelile, dulciurile şi băuturile acidulate.
Mănâncă multă salată de vară, fructe, legume, grătar de pui, carne fiartă, legume fierte, ceaiuri, supe.
Consumă cât mai multe lichide dar să nu fie sucuri. Bea apă plată sau ceai cu puţin zahăr.
Seara mergi la alergat sau plimbă-te cu bicicleta. Fă abdomene şi genoflexiuni.
Dacă ai bani, fă-ţi abonament la sală pe timpul verii deoarece poţi beneficia şi de reducere pentru elevi şi studenţi.
Mult succes!

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU se ţin diete ( de nici un fel ), ci se face multă mişcare/sport ( preferabil, la sală, zilnic ), te abţi de la dulciuri, mănânci mai puţin ( cantitativ ), NU cinezi după ora 19 şi DOAR ceva "uşor" seara, mănânci DOAR pâine NEAGRĂ ( sau de secară ) şi foarte PUŢINĂ, etc.

Alegi alimente care au mai puţine calorii/zilnic ( pentru a scădea consumul zilnic de calorii ) - vezi tabelele de la linkul :
http://www.reteteculinare.ro/sanatate/calorii/tabel/

http://www.fitness-god.ro/tabel_valoric_alimente.php

Cu această "metodă" eu am SLĂBIT 9-10 kg în 6 săptămâni!

Toate cele bune.

| Iulian03 a răspuns:

Buna! Uite aici cum sa slabesti 10 KG in 8 zile
http://healthy.kudika.ro/......liene.html

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Daca vrei sa scapi de kilograme, tot ce trebuie sa faci este sa te alimentezi corect, sa incerci sa renunti la mancarurile nesanatoase, precum cea de fast-food, bauturi acidulate, prajeli, grasimi de tot felul, lactate grase si cel mai important este miscarea.
Te pup!

| Bpt a răspuns (pentru anonim_4396):

//event.2performant.com/events/click?ad_type=quicklink&aff_code=5f85ce940&unique=d68f2028c&redirect_to=http%253A//www.dietduet-ro.ml eu am slăbit foarte mult cu ele

| MCG a răspuns:

Paui incearca sa mananci mai mult legume si fructe si alergat mult...cunosc pe cineva care a slabit 23kg in 2 saptamani cu mult alergat!

| Tzukushi a răspuns:

Citeste despre cura mea de slabit

http://www.sfaturilemariei.com/......oi-folosi/

| LXandro a răspuns:

Alimentatie sanatoasa si fara excese, multa miscare si un ceai care accelereaza metabolismul.
http://herbaway.ro/product/fital-plus/

| DownTheStairs a răspuns:

Dieta Dukan?

| Floricikpurpurie a răspuns:

Http://www.ele.ro/......amana-6841
Sper ca ti-am fost de folos :)

| Porttocalaaa a răspuns:

Http://www.ele.ro/......amana-6841
http://sfaturi.eva.ro/......89069.html
http://www.infoslabire.ro/......pe-zi.html Cu asta slabesti 1 kg. pe zi!
Eu am inceput dieta cu oua azi si sper sa dea rezultate. Am citit comentarii ca altii au tinut-o o sapt. si pe langa au mancat si dulciuri si au slabit 3 kg lejer, deci te sfatuiesc sa o incerci.
Si pentru slabit rapid iti recomand sa faci si niste exercitii fizice zilnic, cauta pe youtube, sunt sute.
Sper ca te-am ajutat. Funda? :D

| chaserpixie a răspuns:

Dieta Five Hands este un din cele mai eficiente (Jessica Alba o urmeaza si ai vazut ce corp super are). Ideea e sa mananci intr-o zi 5 portii de mancare, fiecare sa iti incapa in palma (aprox. 125 de grame). Cele trei mese principale sunt alcatuite din carne slaba de pui, legume fierte, oua, lactate nu foarte grase, iar cele doua gustari, cea de dimineata si cea de dupa amiaza, sunt compuse din fructe si legume. SUCCES!

| creata13 a răspuns:

Multe fructe si legume, mult sport si fara grasimi sau dulciuri.Incearca sa mananci la ore fixe, caci si asta ajutawinking
Toate cele bune:*big grin

| Teollyna a răspuns:

Pai nu poti sa slabesti asa iei dieta si gata, dar dureaza cam o luna asa, sa mananci lactate si fructe, si asa ziua sa nu mananci altceva decat o banana, o rosie cu un castravete si trei feliute de branza si dupa aceea sa alergi 60 de minute afara, dar seara cand e mai racoare. Daca vrei, poti sa mai intrebi si un medic de familie cam ce ai putea sa faci dar eu asa am slabit.

| Tweetyx3 a răspuns:

Hei.Ma bucur ca gasesc pe cineva care are aceeasi dilema ca mine.Ai putea sa faci sport, sa mananci fructe dar nu muultee. pentru ca au calorii unele.Ai putea sa mananci mancare fiarta cu legume (porumb, mazare) care le gasesti in supermarket-uri intr-o punga congelata, si destule pentru o saptamana.Eu am procedat asa astfel incat am slabit 2 kilograme.

| Bpt a răspuns:

//event.2performant.com/events/click?ad_type=quicklink&aff_code=5f85ce940&unique=d68f2028c&redirect_to=http%253A//www.dietduet-ro.ml