| anonim_4396 a întrebat:

VReau sa slabesc 5-7 kg ce dieta imi recomandati?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| looooLll a răspuns:

Aceasta dieta este recomandata celor care vor sa piarda in greutate in mod rapid si sanatos. Dieta este rapida, arde grasimile. Secretul consta in faptul ca respectand dieta se vor arde mai multe calorii decat cele continute de respectiva mancare. Dieta spala organismul de toxine si da senzatia de "ma simt mai bine".
Dieta se bazeaza pe consumul zilnic de supa arzatoare de calorii. Aceasta supa poate fi mancata de cate ori simtim foame. Mananci atata cat poti si oricand in timpul zilei, caci mancand aceasta supa de fapt arzi calorii. Luati aminte! Cu cat mancati mai mult din aceasta supa, cu cat pierdeti mai mult in greutate. In timpul regimului, categoric NU: bauturi alcoolice, paine, zahar, prajeli, miere de albine.

RETETA DE SUPA

1. 6 cepe mari
2. o varza
3. o legatura de telina
4. doi morcovi
5. doi ardei grasi
6. 0,750 kg. rosii(se poate inlocui cu bulion)
7. condimente de orice fel
8. un cub de supa de vita Knor
Nota:
Unde nu se mentioneaza bautura, se bea apa, suc de fructe neindulcit, ceai, cafea, lapte degresat.Nu bauturi carbogazoase.
Progres:
Dupa 7 zile – daca se respecta cu sfintenie regimul, se pierd 5-7 kg.
Ziua 1: supa, fructe (nu banane). Se recomanda pepene galben sau verde.
Ziua 2: supa, vegetale (fara grasimi), mai ales frunze: varza, salata, un cartof fiert cu putin ulei.
Ziua 3: combinatia celor doua zile, mai putin cartoful.
Ziua 4: supa, 3 banane, lapte cat poti, apa.
Ziua 5: supa cel putin o data, 300-500gr.carne de vita, pui sau curcan, fara piele, grasime, 3 rosii sau 6-8 pahare de bulion.
Ziua 6: supa, carne de vita(curcan) oricat, vegetale cu frunze verzi (fara cartofi).
Ziua 7: supa, orez, mazare, suc de fructe neindulcit, legume.
Alimente care pot fi consumate fara restrictii:
Proteine
a) animale: orice carne slaba, oua tari, lapte degresat, iaurt, branza de vaci, urda, telemea desarata;
b) vegetale: radacini crude, zarzavat si legume crude, fructe proaspete, in afara de nuci, alune, castane;
Glucide: numai cele din legume, fructe si salate.
Grasimi: uleiuri vegetale, margarina.
Sare: 5 gr. pe zi.
Fundita?

1 răspuns:
| TeodoraMaria98 a răspuns:

Nimeni na zis ca e usor sa slabesti. Iata cateva idei care sper sa te ajute:Fa in fiecare dimineata aerobic acasa.Scrie la yputube aerobic cu Iulia
Daca ai bicicleta gaseste un traseu de 1000metri si mergi incet pe el.
Sau daca nu fugi pe un astfel de traseu iar cand iti creste pulsul mergi normal.
In cearca sa renunti la dulciuri mai ales la suc.
Si incearca sa bei cel putin 1, 5 litri pe zi.
Incearca sa mananci paine neagra in loc de cea alba.
Si mananca cel putin 5 legume sau fructe pe zi. Dimineata bea un pahar de lapte dar fara nesquik sau lapte cu cereakle de grau.
Pai.Bafta si succes la slabit!