| Ann3 a întrebat:

Ce diete stiti pentru a slabi usor si intr-un timp destul de scurt?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ciucalataaerata a răspuns:

Lactatele acide reprezinta adevarate „alimente-medicament", cunoscute si folosite de oameni de foarte mult timp.
Fructele minune Acai Berry

Nu incepe o dieta de slabit atunci cand esti solicitat intelectual sau fizic mai mult decat de obicei. Daca faci un efort mai mare la scoala sau la serviciu, nu este momentul potrivit sa incepi o dieta de slabit. Dieta de slabit iti va provoca o lipsa de vlaga, de putere, indeosebi in primele zile, si din cauza oboselii acumulate este posibil sa apara unele complicatii nedorite. Cel mai indicat ar fi sa incepi dieta de slabire in timpul concediului sau al vacantei.
Dieta de slabit nu are voie sa tina niciodata mai mult de doua saptamani. Indiferent cat de mult ti-ai dori, dupa doua saptamani de dieta de slabit nu vei pierde atat de multe kg ca la inceput. Organismul va incepe sa se obisnuiasca cu aportul caloric si metabolismul va incetini. Asadar, zi mersi de ceea ce ai reusit in cele maxim 14 zile, ia o pauza de minim 1 luna si abia dupa aceea repeta dieta de slabit daca doresti.
Sport, mancare sanatoasa, legume, fructe!

Baftakiss

la mine a mersbig grin

4 răspunsuri:
| Meli a răspuns:

Buna Ann! Nu iti voi da o dieta, dar iti voi da niste sfaturi big grin.
- sa nu mananci carbohidrati cu fibre (asta inseamna sa nu mananci cartofi cu carne, paine cu carne)

- incearca sa iti stabilesti un orarul pe care sa il poti respecta (cand sa mananci)
- fructele nu se mananca dupa masa (poti manca grefe, portocale, kiwi si alte fructe de genul cam cu o ora inainte de masa, niciodata nu manca struguri sau banane)
- nu te increde in batoane energizante, de slabit
- nu manca dulciuri, chipsuri...
- nu manca cu 4 ore inainte de culcare
- zilnic fa minim 30 min. exercitii

Eu am reusit cu aceste "sfaturi"! Sper sa te ajute! Mult succes si sarbatori fericite.

| Anablondyi a răspuns:

Hmm pai trebuie sa ti un fel de dieta:la micul dejun mananci 2 oua omleta cu jumate de felie de paine si pe timpul zilei bea mutla apa, ca ti se umfla burta usor si elimina toxinelewinkingwinking si un mar pe zi e foarte important :* nu multa ciocolata thinking sau mai bine fa-ti un orez cu lapte si pui peste sirop de fructe de padure :* si seara mai bea si tu un ceaiwinking PS: sa nu fumezi pentru ca te ingrasi crying zi e nasol asa iar daca fumezi mananca in fiecare zi 2 banane ca te ajuta sa scapi de acest viciu :*

| Anablondyi a răspuns:

winking
good luck

| MIM a răspuns:

Mananci cate o lamaie in fiecare zi...cu sau faza zahar...
multe legume si mancare mai usor de digerat...
. renunti la paine ciocolata hamburgeri si mai usor cu zaharulbig grin
daca vrei iti poti face si limonada...thinking
.
sau dimineata o bananca sau doua.la pranz mananci bine si seara ceva usor...
astea sunt cele mai simple pe care la stiubig grin