| LmAdriana98 a întrebat:

Ce e cu scurgerile vaginale albe si cu un miros neplacut? Poate fii semn al unei sarcini?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| vocea a răspuns:

Buna, inseamna ca vaginul tau se curata.

5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu, este semn clar de candida, infectie, ce treabă are sarcina cu candidoza vaginală? Niciuna, pentru a scăpa de candida, trebuie urgent tratament, atît tu, cît si prietenul tău, spala ti lenjeria intimă(chilotii) pijamaua la 95 grade la masina de spălat, sa scapi de microbi, nu te mai spăla in zona intimă cu sapun, spala te cu gel intim, de la avon oriflame etc. Ce vârstă ai?

| LmAdriana98 explică (pentru CristiDinBucuresti):

| Adry05 a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Nu mai face recomandari dupa ureche. Gelurile intime de la Avon si Oriflame sunt niste mizerii. Am o prietena care s-a ales cu niste iritatii groaznice dupa ce le-a folosit.
Eu recomand sa-l incerci pe cel de la Cien. Eu il folosesc de ceva timp si n-am nicio problema

| K0sti a răspuns:

Cap ai, minte iti mai trebuie...

| noink a răspuns:

Nu neaparat. poate fi o micoza, sau alte ciuperci. Eu am contactat o micoza dintr-un bazin de inot. S-a rezolvat rapid si simplu, dar am fost la cabinetul doctorului de familie