| Ronnie35 a întrebat:

Ce efect negativ au cosmeticele cu parabeni, asupra sanatatii tale?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Uite aici,
http://adevarul.ro/......index.html
Te pup!

| NotToday a răspuns:

Sunt chimicale... Efectele adverse is o gramada, de aia trebuie evitate.

| Damira95 a răspuns:

Depinde de firme, studii si medici ce interese au. Uneori un produs pe care scrie "Fara parabeni" se vinde mai bine ca si un produs natural 95% sa zicem.
Exista de exemplu creme/lotiuni de fata fara parabeni, dar care contin alcool. (alcoolul fiind contraindicat aplicarii pe piele zilnic sau frecvent).

Unii spun ca dauneaza pielii, altii ca nu ar avea efecte negative importante.

Eu folosesc si produse cu parabeni si fara.
Totusi incerc sa evit cumpararea celor cu parabeni happy